Alın dolgusu, hem yaşa/mimiklere bağlı gelişen derin çizgileri iyileştirmek hem de alın şekillendirmek amacıyla uygulanır. Alnın öne doğru hafif çıkık projeksiyonu, estetik amaçlarla alnının şeklini iyileştirmek isteyen kişiler arasında popüler bir tedavi yöntemidir. Alına çıkık ve oval bir görünüm vermek için alın dolgusundan yararlanılır. Alındaki hafif oval görünüm, profilden bakıldığından burun ve gözlerle uyuma katkı sağlar. 

Zamanla yaş, yer çekimi etkisi, genetik ve çevresel faktörler cildin kırışmasına ve hacim kaybına neden olur. Tüm bunlara ek olarak alındaki kasların fazla kasılması da alın çizgilerinin derinleşmesinde etkendir. Alındaki çizgilerin görünümünü iyileştirmek için de alın dolgusu ideal bir tedavi seçeneğidir..

Alın Dolgusu Nedir?

Yaşla birlikte birçok anatomik değişiklik yüzün yaşlı görünmesine neden olur. Alına odaklanıldığında bu değişimler; saç çizgisinin gerilemesi, ciltte gevşeme, dinamik kırışıklıklar, yağın azalmasına bağlı volüm kaybı, güneş hasarı ve kemik erimesi olarak ortaya çıkar. Diğer yüz bölgelerinde olduğu gibi alındaki yaşa bağlı hasarı tedavi etmek için dermal dolgu maddeleri kullanılır.

Alın dolgusu alına şekil vermek amacıyla da uygulanır. Örneğin; erkekler alın bölgesinin çökük, düz olmasından genellikle hoşlanmazlar. Sağ ve sol saç çizgisine yakın alanlarda hafif oval birer çıkıntı daha maskulen bir görünüm verir. Alın dolgusu çizgileri azaltmanın yanı sıra bu görünümü sağlamaya da yardımcı olur. 

Alın dolgusunda hyaluronik asit içeren dermal dolgu maddeleri kullanılır. Hyaluronik asit cildi besleyerek alındaki hacim kaybını giderir. Buna bağlı cildin elastikiyeti artar, çizgiler ve kırışıklıklar iyileşir. Uygulandığı alanın hacmini arttırarak alnın daha çıkık bir görünüm kazanmasını sağlar.

Alın Dolgusu Kimlere, Hangi Amaçlarla Uygulanır?

Alın dolgusu yaş ve çevresel faktörlere bağlı alın bölgesindeki hasarı gidermek hem de alın şekillendirmek amacıyla uygulanır. Başlıca kullanım alanları:

 • Hacim kaybına bağlı gelişen düzensizlikleri giderir, kaybolan hacmi yerine koyar.
 • Yaş, genetik faktörler veya mimiklere bağlı gelişen alın kırışıklıklarını iyileştirir.
 • Alın bölgesine daha parlak, daha pürüzsüz bir görünüm kazandırır.
 • Alın şekillendirme amacıyla uygulanır. Kadınlarda yan profilden hafif öne çıkık, oval bir alın görüntüsü daha estetik durur. Erkeklerde ise kaşların üzerinden saç hizasına kadar olan alanda sağ ve solda iki hafif oval çıkıntı daha maskulen bir görünüm verir.
 • Herhangi bir kaza sonucu alındaki kemik yapısındaki düzensizliklerin görünümünü iyileştirir.

Alın dolgusu hamilelere, alnında yara ve enfeksiyon bulunan kişilere uygulanmaz. Bunlar dışında kalan ve alnında estetik dokunuş isteyen herkes alın dolgusundan yararlanabilir.

 

Pluryal Cam Dolgu™ ile Cam Gibi Pürüzsüz Alın

Cam Dolgu, yüzün karakteristik özelliklerini bozmadan estetik iyileştirme sağlayan yeni nesil bir dermal dolgudur. Tüm Cam Dolgu ürünleri yüksek saflıkta hyaluronik asit içerir. 

Cam Dolgu, kişilerin kendilerinden daha emin hissetmelerine destek olmak için gelişmiş tedavi seçenekleri sunar. Hem alın şekillendirme hem de alında yaşa bağlı gelişen hasarı gidermek amacıyla uygulanır. Bu amaçla geniş bir ürün yelpazesi ile herkesin beklentilerine cevap vermektedir. P.R.E.M.I.U.M teknolojisi ile üretilen Cam Dolgu dokuda homojen olarak dağıldığı için sonuçlar son derece doğaldır. Uygulandığı alandaki cilt kalitesini de arttırarak pürüzsüz bir cilt görünümünü destekler.

Cam Dolgu ile yapılan alın dolgusundan sonra alın bölgesi cam gibi pürüzsüz olur.

Alın Dolgusu Nasıl Yapılır?

Alın dolgusu yaptırmadan önce, uygulama yapılacak alan dezenfekte edilir. Ardından enjeksiyondan kaynaklı ağrı hissedilmemesi için lokal anestezik krem sürülür. Cam Dolgu’nun lidokainli ürünleri kullanıldığında lokal anestezik krem sürme ihtiyacı kalmaz. Uygulama amacına ve cilt yapısına uygun olan Cam Dolgu ürünü doktor tarafından belirlenir. Hyaluronik asit içeren dermal dolgu maddesi alına enjekte edilir.

Alın dolgusu yaklaşık 15 dakika süren bir işlemdir. Uygulamadan hemen sonra alındaki değişim, iyileşme fark edilir. Kişi sosyal yaşamına hemen geri dönebilir.

Alın Dolgusunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Tüm dermal dolgu uygulamaları mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Güvenli ürünlerle yapılan dolgu uygulamalarının ciddi bir yan etki riski yoktur. 

Uygulama yapılan alanda aşağıdaki hafif yan etkilerin görülmesi normaldir:

 • Ödem
 • Kızarıklık
 • Morarma

Birkaç gün içerisinde yukarıdaki etkiler kendiliğinden geçer.

Cam Dolgu üretimin her aşamasında sıkı testlere tabi tutulmakta ve içerisindeki endotoksin miktarı sürekli kontrol edilmektedir. Yüksek saflıkta hyaluronik asit içerir, içeriğindeki hyaluronik asit biyolojik fermentasyon sonucu elde edilir. Hayvansal kaynaklı hyaluronik asit içermediği için alerji yapma riski yoktur. Cam enjektör içerisindedir, sızabilir maddelerin bulaşmasını önleyen yüksek ürün kalitesine sahiptir. Bu nedenle enfeksiyon yapma riski de yoktur. Dokuda homojen olarak dağılır ve sonuçlar pürüzsüzdür. Uygulamadan sonra elle düzeltme ihtiyacı kalmaz.

Cam Dolgu ürünleri Sağlık Bakanlığı’nın ÜTS sistemine kayıtlıdır. Ürünlerin tamamı sınıf III tıbbi cihaz kategorisindedir.

Alın Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Alın dolgusunun kalıcılığında, kullanılan dermal dolgunun türü ve ne kadar miktarda kullanıldığı belirleyicidir. Kişiden kişiye de dolgunun kalıcılığı değişiklik gösterebilir.

Cam Dolgu’nun kalıcılığı alın bölgesinde ortalama 12-18 aydır. İlk dolgu işleminden sonra kalıcılık daha kısa sürer. Tekrar eden uygulamalarla birlikte kalıcılık da artar. 

Alın Dolgusunun Avantajları

Alın dolgusu günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Başlıca avantajları:

 • Alındaki çizgi ve kırışıklıklar için etkili bir tedavi yöntemidir.
 • Alına öne doğru hafif bir çıkıntı vererek bombeli bir alın görünümü elde edilir.
 • Alına hafif bir oval görünüm kazandırarak yan profilden yüz ile daha uyumlu olması sağlanır.
 • Dolgu maddesinin içindeki hyaluronik asit cildi dolgunlaştırır, nemlendirir ve pürüzsüzleştirir.
 • Muayenehane ortamında yapılan cerrahi olmayan bir alın gençleştirme yöntemidir.
 • Kısa süren bir uygulamadır.
 • Uygulamadan hemen sonra sonuçlar fark edilir.
 • Ciddi bir yan etki riski yoktur.
 • İyileşme süreci gerektirmez.
 • Sosyal yaşama hemen geri dönülebilir.
 • Sonuçlar uzun süre kalıcıdır.

 

Alın Dolgusundan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Alın dolgusu yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda mutlaka doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız. 

Dikkat edilmesi gereken hususların bazıları aşağıdadır:

 • Alın dolgusundan sonra alına buz torbası koymak ödemin artmasını engeller. Buz torbası koymaya 1-2 gün devam edilebilir.
 • Alın dolgusundan sonra bol su tüketilmelidir.
 • 24 saat alkol tüketmemek ödemin artmaması açısından önemlidir.
 • Alına baslı uygulamaktan kaçınmak gerekir. Bunun için 1-2 gün sırt üstü uyunmalıdır.
 • 24 saat ağır egzersizler yapılmamalıdır.
 • Hamam gibi aşırı sıcak ortamlara birkaç gün girilmemelidir.
 • Birkaç gün süreyle güneşten mutlak surette korunmalıdır.
 • Alına kese, peeling gibi işlemler birkaç gün yapılmamalıdır.

Alın Dolgusu Fiyatları

Alına uygulanan dolgunun çeşidi ve miktarına bağlı olarak alın dolgusu fiyatları farklılık gösterir. 

Cam Dolgu ile alın dolgusu yaptırmak için https://www.camdolgu.com/nerede-yaptirabilirim/ linkinden size en yakın Cam Dolgu™ kliniğini ulaşıp, fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir