Boyun dolgusu, boyundaki kırışıklık ve çökmelerin tedavisinde uygulanmaktadır. Yaşa bağlı ciltteki elastikiyet kaybı ile birlikte boyunda sarkma ve kırışıklık gelişir. Güneşe uzun süre maruz kalma, genetik yatkınlık, yanlış uyku pozisyonları da boyun kırışıklıklarının nedenleri arasındadır. Baş eğme mimikleri de yatay boyun çizgilerinin gelişmesine neden olur.

Boyun bölgesindeki deri, yüzün diğer alanlarına göre daha ince ve daha hassastır. Bu nedenle daha çabuk deforme olur. Boyun yaşlanma belirtilerini ilk ele veren bölgedir. Boyundaki derin çizgiler ve sarkma estetik açıdan çok daha yaşlı bir görünüme neden olur. 

Boyun Dolgusu Nedir?

Zaman içerisinde cilt onu şekillendirmeye ve desteklemeye yardımcı olan kolajeni kaybetmeye başlar. Stres, sigara kullanımı, hava kirliliği gibi faktörler de kolajen kaybını hızlandırır. Kolajen kaybına bağlı olarak cilt incelir, çizgi ve kırışıklıklar derinleşir. Cilt elastikiyetini kaybeder ve sarkar. Cildimizde doğal olarak bulunan ve cildi nemlendirmekten sorumlu olan hyaluronik asit de zamanla azalmaya başlar. Hyaluronik asit eksilmesi cildin kurumasına neden olacağından ciltteki kırışıklıklar ve çizgiler daha belirgin hale gelir. Boyun dolgusu ile ameliyata gerek kalmadan bu sorunlar çözülür.

Boyun dolgusunda hyaluronik asit bazlı dermal dolgu maddeleri kullanılır. Hyaluronik asit uygulandığı alanın hacmini ve elastikiyetini arttırır, boyundaki sarkık görünümü ve kırışıklıkları iyileştirir. Ayrıca kolajen sentezini uyararak cilt dokusunun kalitesinin artmasını sağlar. Kolajen artışına bağlı olarak boyun kademeli olarak sıkılaşır.

Sonuç olarak; boyundaki kırışıklık ve çizgiler tedavi edilir, çökme ve hacim kaybı iyileştirilir. Boyundaki derinin elastikiyeti artacağından, boyun sarkması da toparlanır.

Boyun Dolgusu Kimlere, Hangi Amaçlarla Uygulanır?

Boyun bölgesindeki deformasyondan rahatsız olan kişiler için boyun dolgusu ideal bir tedavi yöntemidir. Hamileler, boyun bölgesinde açık yara, enfeksiyon bulunan kişiler dışında kalan herkes boyun dolgusundan yaralanabilir. 

Boyun dolgusu aşağıdaki amaçlarla uygulanarak boyun bölgesine daha genç bir görünüm kazandırır:

 • Boyun bölgesinde yaş, genetik ve çevresel faktörlere bağlı gelişen kırışıklıklar
 • Boyundaki derinin elastikiyet kaybına bağlı sarkma
 • Hatalı uyku pozisyonu gibi nedenlerle gelişen yatay çizgiler 
 • Boyun bölgesini sıkılaştırmak, pürüzsüzleştirmek ve dolgunlaştırmak
 • Boyun bölgesindeki cilt tonunu eşitlemek

 

Cam Gibi Pürüzsüz Bir Boyun İçin Cam Dolgu™

Cam Dolgu boyundaki yatay çizgileri, kırışıklıkları, düzensizlikleri gidermek ve cildin elastikiyetini arttırarak boynu sıkılaştırmak amacıyla uygulanır. Cilt tonunu ve dokusunu iyileştirerek boynun cam gibi pürüzsüz olmasını ve daha genç görünmesini sağlar.

Cam Dolgu farklı konsantrasyonlarda hyaluronik asit içeren geniş ürün grubuna sahiptir. Derin ve belirgin hale gelmiş kırışıklıklar için daha yüksek konsantrasyonda hyaluronik asit içeren ürün grubundan yararlanılır. Genç bireylerde ince çizgileri ve cilt kalitesini iyileştirmek için daha düşük konsantrasyonda hyaluronik asit içeren ‘’Booster’’ formundan yararlanılır. Cildi güçlendirerek boynun daha sağlıklı, daha genç, daha ışıltılı ve daha canlı görünmesi sağlanır.

Cam Dolgu ürünlerinin tamamı yüksek saflıkta hyaluronik asit içerirler ve uygulandıkları bölgede homojen olarak dağılırlar.  Bu nedenle sonuçlar hem çok doğal hem de son derece pürüzsüzdür. 

Boyun Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Boyun dolgusu doktorunuzun muayenehanesinde uygulanan hızlı bir işlemdir. Enjeksiyon ağrısını hissetmemeniz için boyuna lokal anestezik krem sürülerek yaklaşık yarım saat beklenir. Ardından boyun bölgesi antiseptik solüsyonla temizlenir. Hyaluronik asit içeren dermal dolgu, boyuna enjekte edilir. 

Boyun dolgusu yaklaşık 15 dakika süren kısa bir işlemdir. İşlemden hemen sonra boyundaki kırışıklık ve çizgilerin görünümü azalır. Boyun daha dolgun, daha pürüzsüz ve daha genç görülür. Sonuçların hemen fark edilmesi hasta memnuniyetini arttırır.

Boyun Dolgusunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Boyun dolgusunda hyaluronik asit içeren dermal dolgular kullanılır. Hyaluronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan bir moleküldür ve dolaysıyla vücutla uyumludur. Uluslararası standartlarda üretilmiş güvenli dermal dolgularla uygulandığında boyun bölgesinde ciddi bir yan etki gelişmez.

Sıklıkla görülen yan etkiler; uygulama yapılan alanda kızarıklık, morarma ve ödemdir. Nadiren kaşıntı da gelişebilir. Tüm bu etkiler enjeksiyon kaynaklıdır ve birkaç gün sonra geçer. Boyun dolgusundan sonra boyun bölgesine buz torbası konarak ödemin ve morarmanın artması önlenir. Ayrıca özel bir bakıma ihtiyaç olmaz. Boyun dolgusundan sonra işe, normal aktivitelere hemen dönülebilir.

Cam Dolgu biyolojik fermentasyonla elde edilen hyaluronik asit içerir. İçeriğindeki hyaluronik asit hayvansal kaynaklı olmadığı için alerji yapma riski yoktur. Tüm Cam Dolgu ürünlerindeki hyaluronik asit yüksek saflıktadır. İçlerine yabancı madde sızmasını engellemek için sıkı kalite kontrole tabi tutulurlar. Uygulandıkları alanda homojen dağılmaları, saflıkları ve yüksek ürün kalitesi ile enfeksiyon yapma riskleri yoktur. Elastikiyet kabiliyetleri yüksek olduğu için herhangi bir dalgalı görüntü oluşmaz. Sonuçlar pürüzsüz ve doğaldır.

Boyun Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Boyun dolgusunun kalıcılığını belirleyen faktörlerin başında kullanılan ürünün özellikleri gelir. Ürün kalitesi dermal dolguların kalıcılığında önemli bir kriterdir. Ayrıca boyun bölgesine hangi amaçla dolgu işlemi yapıldığına bağlı olarak da kalıcılık değişir. Sadece boyun bölgesindeki cildin kalitesini arttırmak, cildi güçlendirmek ve cildi gençleştirmek için uygulanan Cam Dolgu, 1’er ay arayla 3 seans olarak uygulanır. 1 yıl sonra tekrarlanması önerilir. Bu uygulama cildin tonunu da düzenler, cilt tonu düzensizliklerini giderir, boynun pürüzsüz olmasını sağlar.

Cam Dolgu boyun bölgesindeki kırışıklık ve çizgileri gidermek amacıyla uygulandığında tek bir seans yeterlidir. Bu amaçla yüksek hyaluronik asit konsantrasyonuna sahip Cam Dolgu ürünü tercih edilir, 9-12 ay kalıcıdır.  Boyun dolgu uygulamalarından sonra kolajen üretimi de artacağından her geçen gün boyundaki cildin elastikiyetinin arttığı, boynun sıkılaştığı fark edilir. 

Boyun Dolgusunun Avantajları

Boyun gençleştirme amacıyla uygulanan boyun dolgusu güvenli bir tedavi seçeneğidir. Başlıca avantajları:

 • Boyun dolgusu hem kırışıklık ve çizgileri iyileştirir hem de boyun derisinin kalitesini arttırır.
 • Boyundaki sarkmalarının giderilmesinde ameliyatsız bir çözümdür.
 • Boyundaki cildin tonunu, dokusunu iyileştirerek pürüzsüz ve ışıltılı olmasını sağlar.
 • Kısa süren bir işlemdir, 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.
 • Ciddi bir yan etki riski olmayan güvenli bir prosedürdür.
 • İşlemden hemen sonra sonuçların görülmesi hasta memnuniyetini arttırır.
 • Sonuçlar uzun süre kalıcıdır.
 • Boyun dolgusundan sonra herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz.
 • Normal hayata hemen geri dönülebilir.

 

Boyun Dolgusundan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Boyun dolgusundan sonra doktorunuzun önereceği hususlara dikkat ederek sonuçların kusursuz ve daha uzun süre kalmasını sağlayabilirsiniz. 

Genel olarak dikkat etmeniz gerekenler:

 • Boyun ve çevresine buz torbası konması ödem ve morarmanın artmamasını sağlar. Buz torbası koymaya 1-2 gün devam edilebilir.
 • Boyun dolgusu işleminden sonra bol su içilmeli, 24 saat alkol tüketilmemelidir. Alkol ödemi arttırabileceği için içilmemesi tavsiye edilir.
 • Boyun bölgesini birkaç gün süreyle baskılardan korumak önemlidir. Bunun için 1-2 gün sırt üstü uyumak gerekir.
 • Birkaç gün boyun ve çevresine kese yapılmamalıdır.
 • Bir hafta süreyle sauna gibi aşırı sıcak ortamlara girilmemelidir.
 • Mutlaka güneşten korunmak gerekir.
 • 2 hafta süreyle boyun bölgesine lazer tedavileri uygulanmamalıdır. 

 

Boyun Dolgusu Fiyatları

Boyun dolgusu fiyatları kullanılan dolgunun türüne, özelliklerine ve kullanım amacına göre farklılık gösterebilir. Size en yakın Cam Dolgu kliniğine ulaşıp, boyun dolgusu için fiyat bilgisi alabilirsiniz. https://www.camdolgu.com/nerede-yaptirabilirim/ linkinden size Cam Dolgu kliniklerine ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir