Dekolte Dolgusu

Yaşlandıkça vücudumuzda gençleştirme işlemlerine ihtiyaç duyan tek alan yüzümüz değildir. Birçok kişi yüzüne çok iyi bakarken, yaşlanma belirtilerini gizleyemeyen dekolte bölgesi gözden kaçar. Kişiler yüz gençleştirme prosedürleriyle daha genç bir görünüme kavuştukça, dekoltedeki yaşlanma belirtileri daha çok dikkat çekmeye başlar. Başka bir deyişle yüz vücutla uyuşmaz ve yüz ile dekolte arasında belirgin bir tezat oluşur. 

Dekolte bölgesindeki deri yüz derisine göre daha ince ve daha hassastır. Bu nedenle yaşa ve çevresel faktörlere bağlı olarak azalan kolajen, dekoltede daha belirgin etkiler gösterir. Dekoltedeki cilt elastikiyetini kaybeder, buruşur ve sarkar. Güneş hasarı da dekoltede cilt tonu eşitsizliğine, kırışıklıklara neden olur. Hyaluronik asit içeren dermal dolgu maddeleri dekolteye enjekte edilerek dekoltenin daha genç görünmesi sağlanır.

Dekolte Dolgusu Nedir?

Zamanla ve güneşin etkisiyle dekolte bölgesindeki cilt hidrasyonunu yani nemini kaybeder ve kurumaya başlar. Bu da dekoltede buruşmaya, kırışıklıklara ve güneş lekelerinde çoğalmaya neden olur. Tüm bu olumsuzluklara yaşa bağlı kolajen azalması da eklendiğinde dekoltedeki cilt gevşer ve sarkar. 

Dekolte dolgusu, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları doldurarak dekoltenin daha gergin ve daha sıkı görünmesini sağlayan ameliyatsız bir işlemdir. Dekolte dolgusunda volüm vermekten ziyade cildi içten onarmak amaçlı hyaluronik asit enjeksiyonlarından yararlanılır. Bu amaçla özel formüle edilmiş hyaluronik asit dolguları kullanılır. Hyaluronik asit hacminin 1000 katı su tutma kapasitesine sahip bir moleküldür. Hyaluronik asit içeren dolgu maddesi cildi içten onarır ve cildin nemini arttırır. İnce çizgi ve kırışıklıkları doldurarak dekoltedeki cildin gergin ve pürüzsüz görünmesini sağlar. 

Dekolte Dolgusu Hangi Amaçlarla Uygulanır?

Dekolte gençleştirme uygulamalarında hyaluronik asit içeren dolgu enjeksiyonları önemli bir yer tutar. 

Dekolte dolgusun başlıca kullanım amaçları:

 • Dekoltedeki ciltte sarkma, buruşma
 • Dekoltedeki kırışıklıklar
 • Dekoltede cilt tonu düzensizlikleri
 • Dekoltede nem kaybına bağlı kuruma
 • Matlaşmış cildi canlandırmak

Cam Gibi Pürüzsüz Bir Dekolte İçin Cam Dolgu™

Cam Dolgu, dekoltede yaşa bağlı hyalüronik asit kaybını yerine koymak, hidrasyonu korumak, cildin tonunu ve elastikiyetini iyileştirmek, ince çizgi ve kırışıklıklar için dolgu görevi görmek amacıyla uygulanır. Cildi yeniden yapılandırarak dekoltenin daha parlak ve daha pürüzsüz görünmesini sağlar. 

Dekolte için özel formülasyona sahip Cam Dolgu ‘’Booster’’ ürünü kullanılır. Bu ürün, yüksek saflıkta hyaluronik asit içerir ve cilde volüm vermekten ziyade cilt kalitesinde artış sağlamak ve cildi güçlendirmek amacıyla uygulanır.  ‘’Booster’’ cilt parlaklığını, elastikiyetini, tonunu iyileştirdiği ve bozulmaya karşı daha dirençli olduğu kanıtlanmış Gliserol ile stabilize edilmiştir. Gliserol ile zenginleştirilmiş formülü ile cildin nem ve elastikiyetini arttırır. Cilt canlanarak dekolte bölgesi daha ışıltılı ve daha pürüzsüz olur, ince çizgiler ve kırışıklıkların görünümü azalır. 

Cam Dolgu ürünlerinin cilt kalitesini iyileştirmedeki güvenilirlikleri ve etkinlikleri bilimsel çalışmalarla desteklenmektedir.

Dekolte Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dekolte gençleştirme amacıyla uygulanan dekolte dolgusu minimal invazif bir işlemdir. Uzman bir hekim tarafından uygulanır. Muayenehane ortamında uygulanan 15-20 dakika süren bir işlemdir.

Uygulamadan yarım saat önce dekolteye lokal anestezik krem sürülerek enjeksiyondan kaynaklı ağrının hissedilmemesi sağlanır. Böylece hasta konforu da artmış olur.

Hyaluronik asit içeren dolgu maddesi dekolteye enjekte edilir. Bu enjeksiyon cildi güçlendirmeye, dekoltenin çökmüş bölgelerini kaldırmaya, ince çizgilerin görünümünü azaltmaya, cildin daha dolgun, daha canlı görünmesine hizmet eder. Enjeksiyondan hemen sonra dekolte bölgesindeki cilt kalitesindeki iyileşme fark edilir. 

Cam Dolgu dokuda homojen olarak dağıldığı için sonuçlar son derece doğaldır. Elle düzeltmeye gerek kalmadan pürüzsüz bir cilt dokusu ortaya çıkar. 

Dekolte Dolgusunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Tüm dermal dolgu işlemleri uzman bir hekim tarafından uygulanmalıdır. Dekolte dolgusu uzman bir hekim tarafından uluslararası standartlarda üretilmiş güvenli ürünlerle uygulandığında ciddi bir yan etki riski yoktur. 

Uygulama alanında kızarma, morarma ve şişme görülmesi normaldir. Bu etkiler birkaç gün sonra kendiliğinden geçer. 

Cam Dolgu ürünlerinin tamamı, partikül içermeyen homojen jellerdir. Enjeksiyondan sonra dokuda homojen olarak dağıldıkları için elle düzeltmeye ihtiyaç kalmaz. Yüksek elastikiyet kabiliyetleri sayesinde sonuçlar pürüzsüz ve doğaldır. Sızabilir maddelerin bulaşmasını önleyen yüksek ürün kalitesi ile enfeksiyon yapma riskleri yoktur. Hayvansal kaynaklı hyaluronik asit içermezler, bu nedenle alerji gelişme riski de bulunmamaktadır.

Cam Dolgu, uluslararası standartlarda uygun üretilmiş sınıf III medikal cihaz kategorisinde ürünlere sahiptir. Tüm ürünler Sağlık Bakanlığı ÜTS sitemine kayıtlıdır.

Dekolte Dolgusunun Kalıcılığı

Dekolte dolgusunun kalıcılığı kullanılan ürünün miktarı ve kullanılan ürünün özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Dermal dolguların kalıcılığı aynı zamanda kişiden kişiye de farklılık gösterir. 

Cam Dolgu dekolte bölgesinde ortalama 6-12 ay kalıcıdır. Tekrarlayan dolgu işlemelerinden sonra kalıcılık süresi artar.

Dekolte Dolgusunun Avantajları

Dekolte dolgusu, dekolte bölgesinde cilt gençleştirilme amacıyla uygulanan ameliyatsız bir çözümdür. 

 • Dekoltenin gergin ve daha genç görünmesi
 • Pürüzsüz, nemli ve daha sağlıklı görünen dekolte 
 • Dekolte bölgesindeki ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi
 • Dekolte bölgesindeki cilt kalitesinde iyileşme
 • Kısa uygulama süresi
 • İşlemden sonra herhangi bir iyileşme süresi yoktur
 • Ciddi bir yan etki riski yoktur
 • Sonuçlar anında görülür
 • Uzun süre kalıcı sonuçlar

Dekolte Dolgusundan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 • Dekolte dolgusundan sonra uygulama yapılan alana buz torbası konarak ödemin artması engellenir.
 • Birkaç gün bol su içerek ödemin azalması sağlanır.
 • Ödemi arttırabileceği için işlemden sonra bir gün süreyle alkol tüketilmemelidir.
 • Dekolte bölgesine bir- iki gün süreyle baskı uygulanmamalıdır. Bunun için birkaç gün sırt üstü uyunmalıdır.
 • Aşırı sıcak ortamlara, güneşe maruz kalmaktan birkaç gün kaçınmak gerekir.
 • Dekolteye kese, peeling gibi cildi aşındıran işlemler birkaç gün süreyle yapılmamalıdır.

Dekolte Dolgusu Fiyatları

Dekolte dolgusu için  https://www.camdolgu.com/nerede-yaptirabilirim/ linkinden size en yakın Cam Dolgu kliniğine ulaşıp, fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir