Elmacık Kemiği Dolgusu

Yüksek elmacık kemikleri, evrensel güzellik anlayışında oldukça değerli görünen özelliklerden biridir. Tipik olarak, yüksek elmacık kemiklerine sahip olmak yüzün en geniş kısmının gözlerin hemen altında olduğu anlamına gelir ve yanağın kemiğin biraz altına girmesine neden olur. Bu da yüz özelliğini daha vurgulayan hafif bir gölgeye neden olur. Elmacık kemiği dolgusu ile ameliyata gerek kalmadan elmacık kemiklerinin daha yüksek görünmesini sağlamak mümkündür.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Bazılarımız yüksek elmacık kemiklerine sahip olarak doğarız, bazılarımızsa bunun hayalini kurarız. Ancak yüksel elmacık kemiklerine sahip olarak doğsak bile doğal yaşlanmanın bir sonucu olarak destek dokusu kaybolduğunda muhteşem görünümlü elmacık kemikleri şeklini kaybeder. 

Elmacık kemiği dolgusu, elmacık kemiklerini belirgin biçimde vurgulamak için uygulanır ve yüksek elmacık kemiklerine sahip olmak isteyenlerin hayalini gerçekleştirir. İstendiğinde, yaş ve kilo alıp-verme sonucu elmacık kemiklerinde kaybolan hacmi geri kazandırmaya da yardımcı olur.

Elmacık kemiği dolgusunda hyaluronik asit içeren dermal dolgu maddesi kullanılır. Hyaluronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan bir maddedir ve vücut ile uyumludur. Bu bölgeye dermal dolgu maddelerinin uygulanması sadece elmacık kemiklerinin hacmini artırmakla kalmaz, aynı zamanda ince çizgileri ve kırışıklıkları düzelterek yüze daha taze, daha genç bir görünüm kazandırır. 

Elmacık Kemiği Dolgusu Kimlere, Hangi Amaçlarla Uygulanır?

Yüzün simetrik V şekli, doğal güzellik ve gençlikle ilişkilidir. Elmacık kemiği dolgusu, yüzün V şeklini vurgular ve sonuç olarak gençliği yansıtır. Dolgu işlemi nazolabial kıvrım çizgilerini de hemen yumuşatır ve böylece tüm yüze gençlik yansıması verir. Aynı zamanda elmacık kemiklerinin biri diğerine nazaran daha çıkık ise asimetriyi gidermek amacıyla da elmacık kemiği dolgusundan yararlanılır. Böylece yüz simetrisi sağlanmış olur. 

Elmacık kemiği dolgusunun başlıca uygulanma amaçları:

 • Daha yüksek, daha belirgin elmacık kemikleri
 • Yüzün V şeklini vurgulamak
 • Yaş, kilo verme gibi nedenlerle elmacık kemiklerindeki volüm kaybını yerine koymak
 • Doğal konturları eski haline getirmek
 • Nazolabial kıvrımları yumuşatmak
 • Elmacık kemiklerindeki asimetriyi düzeltmek

Pluryal Cam Dolgu™ ile Cam Gibi Keskin Elmacık Kemikleri

‘’En Güzel Yaşınız Şimdi’’ felsefesiyle geliştirilen Cam Dolgu, herkesin her yaşta kendine güvenmesine ve güzel hissetmesine destek olmak için geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.  Saf hyaluronik asit içeren ürünleri ile kişinin yüz şekline ve beklentilerine uygun çözümler sunmaktadır.

Cam Dolgu, dokuda homojen olarak dağılarak elmacık kemiklerinde doğal ve pürüzsüz bir kaldırma etkisi yaratır. Elmacık kemiklerinin cam gibi keskin hatlarla vurgulanmasını sağlar. 

Tüm Cam Dolgu ürünleri, güvenli ve etkili sonuçlar için sürekli kontrole ve testlere tabii tutularak üretilmektedir.

 

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Uygulanır?

İşlemden yarım saat kadar önce elmacık kemiklerini çevreleyen bölgeye lokal anestezik krem sürülür. Böylece işlem esnasında ağrı hissedilmemesi sağlanır.

Cam Dolgu %0,03 lidokain içeren ürünlere de sahiptir. İstendiğinde lidokain içeren Cam Dolgu ürünleri kullanılarak hasta konforu arttırılır. Elmacık kemiği dolgusu yaklaşık 10-15 dakika süren kısa bir işlemdir. Doktorunuz hyaluronik asit içeren dolgu maddesini elmacık kemiklerinize enjekte eder. İşlemden hemen sonra elmacık kemiklerindeki yükselme fark edilir. Dolgu işleminden hemen sonra sonucun görülmesi hasta memnuniyetini arttırır. 

Elmacık Kemiği Dolgusunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Tüm enjekte edilen tedaviler gibi elmacık kemiği dolgusu da mutlaka uzman bir hekim tarafından uygulanmalıdır. Son günlerde basın yayın organlarında da rastlandığı gibi hekim tarafından uygulanmayan dolgu işlemeleri sonucu yüzde ve vücutta kalıcı hasarlar meydana gelebilmektedir.

Elmacık kemiği dolgusu, uzman hekim tarafından güvenli ürünler kullanılarak uygulandığında ciddi bir yan etki riski yoktur. Uygulama alanında şişme, kızarıklık, morarma, hassasiyet görülmesi normaldir. Bu rahatsızlıklar birkaç sonra kendiliğinden geçer. 

Hyaluronik asit cildimizde doğal olarak bulunan bir maddedir. Cam Dolgu ürünleri, hayvansal hyaluronik asit içermediği için herhangi bir alerji riski yoktur. Tüm Cam Dolgu ürünleri biyolojik fermentasyon sonucu elde edilen hyaluronik asit içerirler. Saf, monofazik, steril hyaluronik asit içeren Cam Dolgu ürünleri P.R.E.M.I.U.M. teknoloji ile üretilmiştir ve cam enjektör içerisindedir. Cam enjektör, sızabilir maddelerin ürüne karışmasını önler. Yüksek elastikiyete sahip Cam Dolgu, dokuda homojen olarak dağılır ve uygulamadan sonra düzeltmeye gerek kalmaz. Sonuçların doğal ve pürüzsüz olması açısından bu önemli bir avantajdır.  

Elmacık Kemiği Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Elmacık kemiği dolgusunun kalıcılığı kullanılan ürüne bağlı olarak ortalama 9-18 ay arasında değişmektedir. Uygulamada kullanılan ürünün miktarı da kalıcılıkta rol oynar. Dolgu uygulamalarında genel olarak ilk uygulamadan sonra kalıcılık daha kısadır. Tekrarlayan uygulamalarla birlikte dolgunun kalıcılığı da artar.

Cam Dolgu, yüksek G’ prime faktörüne sahip ürünleri ile daha güçlü dolgu etkisine, daha güçlü kaldırma kapasitesine ve daha uzun süre kalıcılığa sahiptir. Kalıcılığı 12-18 ay arsında değişmektedir.

Elmacık Kemiği Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Dermal dolgu uygulamaları kısa uygulama süresi, düşük yan etki riski, hızlı iyileşme süresi ve sonuçların anında görülmesi ile son yılların en popüler estetik uygulamalarından biridir.

Elmacık kemiği dolgusunun başlıca avantajları:

 • Elmacık kemiği dolgusu hızlı kilo alıp verme, aşırı kilo kaybı ve yaşa bağlı olarak elmacık kemiklerinde meydana gelen volüm kaybını yerine koyarak yüzü eski formuna kavuşturur. 
 • Elmacık kemiklerinin daha yüksek görünmesi yüze V formu kazandırır. Estetik olarak yüzün daha genç ve daha dinamik görünmesini sağlar, çevredeki ince çizgi ve kırışıklıkları düzeltir.
 • Dolgu maddelerinin içinde bulunan hyaluronik asit ciltte doğal olarak bulunan bir madde olduğu için, enjekte edildiğinde yabancı madde hissi vermez. 
 • Deneyimli bir hekimin uzman ellerinde elmacık kemiği dolgusu ile son derece doğal görünümler elde edilebilir. Söylemediğiniz takdirde kimse yüzünüze ne yaptırdığınızı anlamaz, tek fark edecekleri harika göründüğünüz olacaktır.
 • Elmacık kemiği dolgusu ile elmacık kemiklerinde asimetri olan kişilerin yüz simetrisi sağlanır. 
 • Kısa uygulama süresi
 • Sonuçlar hemen ortaya çıkar
 • İyileşme süresi yoktur, hemen normal yaşama ve hatta işe dönülebilir
 • Hafif kızarıklık, şişlik gibi yan etkiler dışında ciddi komplikasyon riski yoktur
 • Ortalama 1 yıl kadar süren uzun süreli etkiler
 • Sonuçtan memnun olunmadığı takdirde dolgunun eritilmesi mümkündür

 

Elmacık Kemiği Dolgusundan Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Elmacık kemiği dolgusundan sonra uygulama yapılan alana buz torbası konulması önerilir. Böylece ödem ve kızarıklığın hafiflemesi sağlanır. 
 • Dolgu işlemini takip eden birkaç gün boyunca bol su tüketilmelidir.
 • Elmacık kemiği dolgusundan sonra bir gün boyunca alkol tüketilmemelidir, alkol ödemin artmasına neden olur.
 • İşlemden sonra 24 saat boyunca ağır egzersiz yapılmamalıdır.
 • Elmacık kemiği dolgusu yapıldığı gün sırt üstü uyumak gerekir.
 • İşlem yapılan alana birkaç gün kese gibi aşındırıcı işlemler yapılmamalıdır.
 • Uygulama alanını birkaç boyunca güneşten ve aşırı sıcakla temastan korumak gerekir.
 • İşlemden sonra 2 hafta süreyle uygulama yapılan alana lazer tedavileri, mikrodermabrazyon, kimyasal peeling uygulanmamalıdır.

Elmacık kemiği dolgusu yaptırdıktan sonra mutlaka doktorunuzun tavsiyelerine uymanız gerekir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

Elmacık kemiği dolgusu fiyatlarının belirlenmesinde uygulanan ürün ve ürün miktarı belirleyicidir. Kullanılan dolgunun özellikleri ve miktarına göre fiyatlar değişkenlik gösterir.  Cam Dolgu™ ile elmacık kemiği dolgusu yaptırmak için https://www.camdolgu.com/nerede-yaptirabilirim/ linkinden size en yakın Cam Dolgu™ kliniğini ulaşıp, fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir