Gözaltı Dolgusu

Göz bölgesinin cildi çok hassastır, yorgunluk veya yaşlanma belirtilerini kolayca ortaya çıkarır. Genetik, yorgunluk, sağlıksız beslenme, stres gibi farklı nedenlerle göz çevresinde ve göz altında bazı estetik problemler ortaya çıkabilir. Göz çevresinde kırışıklıklar, ince çizgiler, morluklar ve göz altında torbalanmalar, çökmeler en sık rastlanan sorunlardır. 

Ağlama oluğu (göz yaşı oluğu), alt göz kapağı ile üst yanak arasında derin bir oluktur. Bu oluk yüze gölge düşürür ve yorgun bir görünüme neden olur. Bazı kişiler ağlama oluğunun kendilerini daha yaşlı gösterdiğini düşünür. Göz altı halkaları da yüze yorgun bir ifade verir. Göz çevresindeki koyu renkli halkalar önce göz köşelerinde belirir, daha sonra yayılarak gözleri hüzünlendirir.

Bazı kişilerde göz çevresindeki sorunlar kalıtsaldır, bazı kişilerde de yaşa bağlı olarak göz altında hacim kaybı başlar. Göz altı dolgusu ile göz altının daha sıkı ve daha dolgun görünmesi sağlanır.

Gözaltı Dolgusu Nedir?

Gözaltı dolgusu, gözlerin altındaki hacim kaybını ve ağlama oluğunu tedavi etmek için uygulanan hyaluronik asit enjeksiyonudur. Amacı gözaltına hacim kazandırmak, çukurları doldurmak, koyu halkaları gidermek, ince çizgi ve kırışıklıkları tedavi etmektir.

Hyaluronik asit, ciltte doğal olarak bulunan cilde nem, elastikiyet ve sıkılık veren bir moleküldür. Hyaluronik asit içeren dolgu maddesi gözaltına ve/veya çevresine enjekte edilerek göz çevresinin daha sağlıklı ve daha pürüzsüz görünmesi sağlanır. Gözaltındaki çökme, dolgu maddesi ile düzeltildiğinde gölgelenme azalacağından koyu renkli halkalar da tedavi edilmiş olur.

 

Gözaltı Dolgusu Kimlere, Hangi Nedenlerle Uygulanır?

Yaşlandıkça yüzümüzde ve özellikle göz çevremizde kademeli değişiklikler meydana gelir. Deri, yağ, kas ve kemik dahil yüzün tüm katmanlarında değişiklikler başlar. Gözün çevresindeki deri oldukça hassas olduğu için göz altında ve çevresinde değişimler daha belirgin olur. Yaşlanma dışında çevresel ve kalıtsal faktörler de göz çevresindeki değişimlerden sorumludur. 

Gözaltı ve çevresinde en sık karşılaşılan estetik sorunlar ve nedenleri aşağıda sıralanmıştır:

 • Zamanla alt göz kapağı ve üst yanak bölgesi altındaki yağ dokusu doğal olarak azalmaya başlar ve yüze yorgun bir ifade veren ağlama oluğu ortaya çıkar.
 • Sağlıksız yaşam biçimi, güneşe uzun süre maruz kalma, stres, sigara gibi nedenler ağlama oluğunun şişmesine ve dışarı doğru çıkmasına neden olabilir. Göz altındaki doku dışarı doğru itildiğinde gözaltı torbaları oluşmaya başlar.
 • Göz çevresindeki hassas cilt, güneş ışınlarının verdiği hasara karşı savunmasızdır. Güneş hasarına bağlı olarak göz çevresinde çizgiler, kırışıklık gelişir.
 • Yaşa ve çevresel faktörlere bağlı gelişen gözaltındaki çökme, ciltteki düzensizlik gölgelenmeye neden olur ve gözaltında koyu renkli halkalar ortaya çıkar. 
 • Alt göz kapağının kasları yaşa bağlı olarak elastikiyetini kaybeder ve gözaltındaki cilt sarkmaya başlar.
 • Gözaltındaki deri incedir, yaşla birlikte yağ dokusu da azalmaya başlayınca bu bölgedeki damarlar yüzeyde daha belirgin görünmeye başlar. Bu da gözaltı morluklarının oluşmasına neden olur. Sigara, stres, uykusuzluk, cilt kuruluğu, sağlıksız beslenme gibi etkenler de gözaltı morluklarının oluşmasında ve artmasında rol oynar. 

Gözaltı ve göz çevresi sorunlarında genetik faktörler de etkendir. Hem kadınlar hem de erkeklerde rastlanan bu problemler yüzün daha yaşlı ve daha bitkin görünmesine neden olur. Çoğu zaman makyajla bile gözaltı sorunlarını gizlemek mümkün olmaz, ne kadar makyaj yapılırsa yapılsın yüz yine de yorgun görünür. 

Yukarıda sıralana gözaltı veya göz çevresi sorunlarından herhangi birine sahip olan kişiler için gözaltı dolgusu ideal bir çözümdür.

Pluryal Cam Dolgu™ ile Cam Gibi Işıltılı Gözler

Cam Dolgu™ yüksek saflıkta ve elastikiyette hyaluronik asit içeren yeni nesil bir dermal dolgu türüdür. Gözaltının hassas derisi göz önünde bulundurularak geliştirilmiş ürünleri ile gözaltında son derece doğal sonuçlar elde edilmesini sağlar. Yenilikçi formülasyonları ile gözaltı ve göz çevresindeki sorunları gidermekle kalmaz aynı zamanda göz çevresinin daha aydınlık ve daha ışıltılı görünmesinde de etkili olur.

Cam Dolgu™’nun en önemli avantajlarından biri dokuda homojen olarak parçalanmasıdır. Bu sayede gözaltında herhangi bir birikmeye neden olmaz, sonuçlar son derece doğal ve pürüzsüzdür. Nemlendirme ve çukurları doldurma etkisi ile uygulandığı alanda hacim kaybını ve kırışıklıkları giderir, cilt dokusunu iyileştirir. Sonuç; daha parlaklık, daha ışıltı, daha canlı ve daha genç gözler…

Gözaltı Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilen gözaltı dolgusu kısa süren bir işlemdir, ortalama 15-20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. İşlemden yarım saat önce ağrıyı azaltmak amacıyla uygulama yapılacak alana lokal anestezik krem sürülür. Cam Dolgu™ lidokain içeren ürünlere de sahiptir. İstendiğinde %0,3 lidokain içeren ürünleri ile ağrısız uygulama imkanı sunar, hasta konforunu arttırır. Gözaltı dolgusu her iki gözün altına hyaluronik asit enjekte edilerek tamamlanır. 

Gözaltı dolgusu yapıldıktan hemen sonra sonuçlar ortaya çıkar. 

Gözaltı Dolgusunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Gözaltı dolgusu mutlaka uzman bir hekim tarafından uygulanmalıdır. Güvenli ürünlerle uygulandığı takdirde ciddi bir yan etki riski yoktur. 

Gözaltı dolgusundan hemen sonra enjeksiyonla ilgili aşağıdaki etkilerle karşılaşılabilir:

 • Uygulama alanında kızarıklık, 
 • Uygulama alanında morarma, 
 • Uygulama alanında şişlik

Dolgu uygulamalarından sonra yukarıdaki etkilerin görülmesi normaldir. Uygulamadan sonra doktorunuzun önereceği hususlara dikkat ettiğiniz takdirde, bu etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer.

Cam Dolgu™ tüm yüz bölgelerine çözüm sunan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Gözaltı için geliştirilen özel dolgu türü ile pürüzsüz sonuçlar alınmasını sağlar. Cam Dolgu™ hayvansal kaynaklı hyaluronik asit içermez. Bu nedenle alerji riski yoktur. İçeriğindeki hyaluronik asit biyolojik fermentasyon sonucu elde edilmiştir. Ayrıca üretimin her aşamasında endotoksin kalıntılarının seviyeleri titizlikle kontrol edilerek ürün içeriği saflaştırılır. Tüm Cam Dolgu™ ürünleri, cam enjektör içerisinde yüksek saflıkta hyaluronik asit içerir.

Gözaltı Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Gözaltı dolgusunun kalıcılığı kişiden kişiye değişmektedir. Güvenli ürünlerle uygulandığında kalıcılığı ortalama 9-12 aydır. Tüm dolgu uygulamalarında ilk uygulamadan sonra kalıcılık daha azdır. Tekrarlayan dolgu uygulamalarından sonra kalıcılık da artmaktadır.

Cam Dolgu™ gözaltında ilk uygulandığında ortalama 12 ay kalıcılığa sahiptir. Tekrarlandığında kalıcılık 1,5 yıla kadar çıkmaktadır. Kişinin cilt yapısı, yaşı, yaşam biçimi, sigara kullanımı gibi etkenler kalıcılığı belirleyen faktörlerdir.

Gözaltı Dolgusunun Avantajları

Gözaltı dolgusun başlıca avantajları aşağıda yer almaktadır.

 • İyileşme süresi yoktur: Dolgu uygulamalarının en büyük avantajı herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç olmamasıdır. Ameliyatlı estetik prosedürlerinden sonra iyileşmek için birkaç güne veya 1 haftaya ihtiyaç olacaktır. Gözaltı dolgu işleminden sonra ise sosyal hayata hemen geri dönülebilir, herhangi bir dinlenme süresine ihtiyaç duyulmaz.
 • Hızlı uygulama: Gözaltı dolgu işleminin uygulaması oldukça hızlıdır, yaklaşık 15-20 dakika sürer.
 • Hızlı sonuçlar: Dolgu işleminden hemen sonra gözaltındaki değişim ortaya çıkar, göz çevresindeki iyileşme hemen fark edilir.
 • Uzun süreli sonuçlar: Gözaltı dolgusu ortalama 9-12 ay kalıcıdır. Ayrıca sonraki dolgu işleminden sonra kalıcılık daha da uzun sürer.
 • Geri döndürülebilen sonuçlar: Dolgu uygulamalarının bir diğer önemli avantajı da istendiğinde eski haline döndürülebilmesidir. Sonuçtan memnun kalmayanlar içim hekim tarafından dolguyu eritmek mümkündür.

Gözaltı Dolgusundan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gözaltı dolgusu yaptırdıktan sonra doktorunuz dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında sizi bilgilendirecektir. Genel anlamda dikkat edilmesi gereken hususlar:

 • Gözaltı dolgu işleminden sonra uygulama yapılan alana buz torbası koymak olası şişme ve morarmayı azaltacaktır.
 • İşlemden sonra yaklaşık 6 saat boyunca göz çevresine ve göz altına dokunmaktan kaçınılmalıdır. 
 • İşlemi takip eden 24 saat boyunca alkol tüketilmemelidir, alkol ödemi arttırabilir.
 • İşlemi takip eden 24 saat boyunca ağır egzersizler yapılmamalıdır.
 • Gözaltı dolgusundan sonra birkaç gün boyunca bol su içilmelidir.
 • Uygulama yapılan alanı birkaç gün aşırı sıcak ortamlardan ve güneşten korumak gerekir.

Gözaltı Dolgusu Fiyatları

Gözaltı dolgusu fiyatları kullanılan ürüne bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kullanılan ürün miktarı da fiyatta belirleyicidir. 

https://www.camdolgu.com/nerede-yaptirabilirim/ linkinden size en yakın Cam Dolgu™ kliniğini ulaşıp, gözaltı dolgusu için fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir