Jawline Dolgusu

Zamanla yaşa bağlı olarak çene hattı esnekliğini yitirebilir ve gıdı oluşturabilir. Sarkan bir çene çizgisi kişinin daha yaşlı görünmesine neden olur ve aynı zamanda yüzün dengesini etkiler. Jawline dolgu, daha belirgin bir çene hattı oluşturmak isteyen kadınlar ve erkekler için ideal bir uygulamadır. 

Jawline Dolgusu Nedir?

Jawline dolgu çene hattının ve çenenin görünümünü iyileştiren ameliyatsız bir yöntemdir. Çene ucundan kulak önüne kadar uzanan mandibular kemik hattı boyunca dolgu maddesi uygulanır. Dolgu işleminde hyaluronik asit içeren dermal dolgu maddeleri kullanılır. Ameliyata kıyasla daha az komplikasyon riski olması ve kişinin hemen sosyal hayata dönmesi ile popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Ayrıca anında sonuç veren hızlı bir yöntemdir.

 Cam Dolgu™ ile Cam Gibi Keskin Çene Hatları

Özel bir dolgu türü olan Cam Dolgu™ serisinden Pluryal Contour, çene hattının şekillendirilmesinde kullanılmaktadır. Contour Lidocaine, günümüzde mevcut olan dolgular içerisinde en yüksek G’ Prime oranına (650.000 mPa) sahip dolgudur. Yüksek G’oranı ile daha yüksek doku kaldırma kapasitesine sahiptir. Daha güçlü dolgu etkisi ve daha uzun süre kalıcılığa sahip olduğu için özellikle çene ve çene hattının şekillendirilmesinde çok tercih edilmektedir. Hem zamana bağlı alt yüz hacmindeki kaybı yerine koyar hem de çene hattını yeniden şekillendirerek cam gibi keskin hatlara sahip olmayı sağlar. Çene hattına daha belirgin ve daha güçlü bir görünüm kazandırarak V şeklinde bir yüz oluşturur.

Jawline Dolgu Hangi Amaçlarla Uygulanır?

Jawline dolgu çene ve çene hattından memnun olmayan kişilerin yararlandığı ameliyatsız bir işlemdir. Jawline dolgunun başlıca uygulanma amaçları:

  • Çene çizgisinin boyutu: Yüzün alt üçte birlik kısmını dengelemek için küçük bir çene çizgisinin boyutu büyütülebilir. Zayıf bir çene hattının iyileştirilmesi, kişinin güveni ve genel güzelliği üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. 
  • Çene çizgisinin şekli: Belirgin ve keskin bir çene hattı hem kadınlarda hem de erkeklerde daha estetik durur. Ancak cinsiyete bağlı bazı özellikler vardır. Örneğin; kare bir çene çizgisi yüze daha erkeksi bir ifade verir. Bu nedenle erkeklerde çene köşelerinin genişletilmesi uygundur. Kadınlarda ise alt yüzde daha oval bir şekil oluşturmak için tanımlanmış bir çene çizgisi daha güzel kabul edilir. Bu amaçla gıdı ve çenenin birleştiği çizginin netleştirilmesi, çene ucunun sivri hatlarla ortaya çıkarılması ve çene köşelerinin belirginleştirilmesi amaçlanır. Bu sayede yüz aşağıya doğru hafif sivrilerek V şeklinde bir form kazanır. Bu çene hattı için Angelina Jolie Çenesi ve Hollywood Çenesi gibi tanımlar kullanılmaktadır.  
  • Çene hattının yaşlanması: Yaşlandıkça ve/veya kemik erimesine bağlı olarak çenemizdeki kemik gevşer ve gıdılara neden olan yağ yastıklarının sarkması artar. Çene hattına daha tazelenmiş ve daha genç bir görünüm vermek için bu durum jawline dolgu ile düzeltilir.

Böylece gıdının görünümünü azaltmak ve gizlemek mümkün olur.

  • Çene hattındaki herhangi bir asimetriyi düzeltmek
  • Alt yüz hacmindeki kaybı yerine koymak

Jawline Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Jawline dolgu işleminde hyaluronik asit içiren dermal dolgu maddeleri kullanılır. Uygulama mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Jawline dolgu işleminden yaklaşık yarım saat kadar önce uygulama yapılacak alana lokal anestezik krem sürülür. Bu sayede uygulamada ağrı hissi minimuma iner. Cam Dolgu %0,03 lidokain içeren formları ile ağrısız bir uygulamayı mümkün kılar ve hasta konforunu arttırır.

Jawline dolgu uygulamasında dolgu maddesi, çenenin ucundan kulak önüne kadar uzanan kemik hattı boyunca enjekte edilir. Enjeksiyon oldukça ince uçlu iğnelerle yapılır. Uygulama 15-20 dakika sürer. Uygulamadan hemen sonra sonuç ortaya çıkar. Etkinin ortaya çıkması için belli bir süre beklemek gerekmez. Minimal invaziv bir uygulama olan jawline dolgu işleminden hemen sonra kişi normal sosyal yaşamına geri döner. 

Jawline Dolgunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Tüm dermal dolgu uygulamaları gibi jawline dolgu da mutlaka uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Merdiven altı yerlerde dolgu uygulamaları asla yaptırılmamalıdır. 

Jawline dolgu, güvenli ürünlerle uygulandığında ciddi bir yan etki riski bulunmamaktadır. Uygulama alanında şişlik, kızarıklık, morarma sık görülen yan etkilerdir ve bunlar normaldir. Şişlik, morarma birkaç gün sonra kendiliğinden geçer. Dolgu maddesi kemiğin derinliklerine yerleştirildiği için morarma ve şişlik diğer dolgu uygulamalarına kıyasla daha azdır.

Cam Dolgu, cam enjektör içerisinde biyolojik fermentasyonla üretilen yüksek saflıkta hyaluronik asit içerir. Üretimin her aşamasında sıkı kalite kontrolden geçmekte ve uluslararası standartlara uygun üretilmektedir. Tüm Cam Dolgu ürünleri Sağlık Bakanlığı ÜTS sistemine kayıtlı olup sınıf III tıbbi cihaz kategorisindedir. Hakkındaki klinik çalışmalarla ürün güvenilirliğini kanıtlamaktadır. İçerisinde endotoksin miktarı olabilecek en az seviyededir. Bu sayede ileri dönemde dokuda enfeksiyon gelişme riski önlenmektedir. 

Jawline Dolgu Ne Kadar Süre Kalır?

Dolgu uygulamalarında kalıcılığı belirleyen iki faktör söz konusudur. Bunlardan ilki kullanılan ürünün özellikleri, ikincisi ise kullanılan ürün miktarıdır. Kullanılan dolgu maddesinin özellikleri ve kullanılan dolgu miktarına bağlı olarak kalıcılık ortalama 9-12 aydır. İlk dolgu işleminde kalıcılık daha kısa sürelidir. Tekrarlayan uygulamalarla birlikte kalıcılık da artar.

Cam Dolgu yüksek G’ Prime faktörü ile dokuda daha uzun süre tutulma özelliğine sahiptir. Jawline dolgu kalıcılığı Cam Dolgu ile ortalama 12-18 aydır.

Jawline Dolgu Avantajları

Çene hattı, yüzün genellikle gözden kaçan alanıdır. Ancak yüzün üst, orta ve alt üçte birlik kısımlarını dengelemede son derece önemlidir. Jawline dolgu, yanak ve çene bölgesine yapısal destek ekleyerek çene hattının daha genç ve daha dengeli olmasını sağlar. Aynı zamanda kaybolan hacmi de geri kazandırır. 

Dolgu işleminden hemen sonra sonucu görmek mümkündür, bu da hasta memnuniyetini arttırır.

Jawline dolgu çene hattının ve çenenin şeklini değiştiren tek ameliyatsız yöntemdir. Uygulama kısa sürer ve ameliyatsız bir işlem olduğu için iyileşmek için zamana ihtiyaç duyulmaz. Uygulamadan hemen sonra normal günlük aktivitelere geri dönülür.

Jawline dolgunun bir diğer avantajı da tüm diğer dolgu uygulamaları gibi istendiğinde tamamen geri döndürülebilmesidir. Görünümden memnun olunmadığı takdirde, dolguyu çözmek mümkündür. 

Jawline Dolgusu Fiyatları

Jawline dolgu fiyatı işlemde kullanılan dolgu maddesinin türüne ve kullanılan dolgu miktarına bağlı olarak belirlenir.

Jawline dolgu fiyatları için https://www.camdolgu.com/nerede-yaptirabilirim/ linkinden size en yakın Cam Dolgu kliniğini ulaşıp, bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir