Nazolabial oluk (nasolabial kıvrım), burnun her iki tarafından ağzın köşelerine kadar uzanan derin kıvrımdır. Doğuştan itibaren yüzde var olan bu oluk, yaşlanma sürecinin bir parçası olarak zamanla daha belirgin hale gelir. Yaşlandıkça yanaklardaki yağ kaybı cildin hacim kaybetmesine neden olur. Hacim kaybı ve sarkma nedeniyle nazolabial oyuk daha derin görünür. 

Nazolabial kıvrım aynı zamanda ‘’gülümseme çizgileri’’ ve ‘’kahkaha çizgileri’’ olarak da bilinir. Aşırı mimik kullanımı, sigara ve genetik faktörler de nazolabial kıvrımın derinleşmesinde rol oynar. Bu bölgedeki derin kıvrım yüzün mutsuz, üzgün ve yorgun görünmesine neden olur. Hyaluronik asit içeren dermal dolgu uygulaması ile nazolabial kıvrım tedavi edilir, yüz daha genç görünür.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial dolgu bu bölgedeki derin kıvrım ve çizgileri gidermek için uygulanır. Hyaluronik asit bazlı dermal dolgu maddesi nazolabial bölgeye hacim kazandırır, alt yüzdeki derin çizgilerin neden olduğu gölgeyi azaltır, cilde daha genç ve daha nemli bir görünüm kazandırır. Hyaluronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan bir maddedir, bu nedenle güvenle uygulanır. Yüksek su tutma kapasitesi ile uygulandığı alana hacim kazandırır, cildin pürüzsüz olmasını sağlar. 

Nazolabial dolgu aynı zamanda kolajen üretimini de canlandırarak gülümsemelerimize eşlik eden çizgilerin, kırışıklıkların ve kıvrımların görünümünü en aza indirir.

Nazolabial Dolgu Kimlere, Hangi Amaçlarla Uygulanır?

Nazolabial kıvrımların oluşma nedenleri arasında yaşa bağlı volüm kaybı başta gelir. Yaşlandıkça yüz kasları da zayıflar ve bu bölgedeki kıvrımlar belirginleşir. Bunun dışında nazolabial kıvrımların en yaygın nedenlerinden biri güneş hasarıdır. Özellikle gençler güneşte çok fazla vakit geçirme eğilimindedir. Güneşin zararlı ışınları cildin kurumasına ve çizgilerin daha belirgin görünmesine neden olur. Bir diğer neden de sigaradır. Sigara tütününde bulunan kimyasallar cilt yaşlanma sürecini hızlandırır. Genç bireylerde de gülme ve mimik çizgilerinin oluşma riski mevcuttur.

Yukarıda sıralanan nedenlerle nazolabial bölgesinde derin oyuk olan kişiler için nazolabial dolgu ideal bir tedavi seçeneğidir. 

Hem kadın hem de erkeklerde nazolabial dolgu uygulaması:

 • Derin nazolabial kıvrımı doldurur
 • Nazolabial bölge çevresindeki ince çizgi ve kırışıklıkları azaltır
 • Nazolabial alanda cilt kalitesini iyileştirir

Nazolabial bölgede açık yara ve enfeksiyon bulunan kişilere, hamilelere nazolabial dolgu uygulanmaz. Bu grup dışında kalan kişiler istediklerinde nazolabial dolgu uygulamasından yararlanabilirler. 

Cam Dolgu™ ile Nazolabial Dolgu Uygulamaları 

Cam Dolgu, P.R.E.M.I.U.M teknolojisi ile üretilen yeni nesil bir dermal dolgu. ‘’En Güzel Yaşınız Şimdi’’ felsefesiyle üretilen Cam Dolgu nazolabial bölgede doğal görünümlü sonuçlar alınmasını sağlar.

Cam Dolgu yüksek saflıkta hyaluronik asit içerir ve dokuda homojen olarak dağılır. Bu sayede uygulandıktan sonra elle düzeltmeye gerek kalmaz. Sonuçlar hem görsel olarak hem de dokunulduğunda son derece doğaldır. Elastikiyet kabiliyetinin yüksek olması da sonuçların pürüzsüz olmasında önemli bir etkendir. Uygulandıktan hemen sonra nazolabial bölgeye volüm kazandırarak derin oyukları doldurur, ince çizgi ve kırışıklıkları azaltır, cildi nemlendirir ve güçlendirir. 

Cam Dolgu uygulandığı alandaki cildin cam gibi pürüzsüz olmasını sağlar. Nazolabial kıvrımların giderilmesinde güçlü dolgu etkisi ve yüksek doku kaldırma kapasitesi ile Cam Dolgu ideal bir tedavi seçeneğidir.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Nazoabial dolgu, doktor muayenehanesinde uygulanan kısa süren bir işlemdir. İşlemden yarım saat önce nazolabial bölgeye lokal anestezik krem sürülür. Bu sayede işlem esnasında enjeksiyon ağrısı hissedilmez. İstendiğinde lidokain içeren Cam Dolgu seçenekleri de mevcuttur. Lidokain içeren dolgu kullanıldığında lokal anestezik krem kullanmaya gerek kalmaz. Hangi dolgu türünün sizin için uygun olacağını doktorunuz belirleyecektir.

Nazolabial dolgu uygulaması yaklaşık 15 dakika sürer. Diğer dermal dolgu uygulamalarından farklı olarak nazolabial dolgu tek seansta tamamlanmaz. Tek seansta maksimum dolgu enjekte etmek yerine daha az miktarda dolgu kullanılarak daha az hacimli bir uygulama yapılır. Daha sonra hasta belli aralıklarla takip edilerek kişinin mimiklerinde ve gülümsemesinde herhangi bir değişim olup olmadığı gözlenir. İdeali 6 ay arayla 2 seans halinde uygulanmasıdır. İki seansta tamamlanan uygulama ile nazolabial bölgenin daha doğal görünmesi sağlanır.

Nazolabial Dolgunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Nazolabial dolgu mutlaka uzman bir hekim tarafından uygulanmalıdır. Uluslararası standartlarda üretilmiş ürünlerle uygulandığında önemli bir yan etkisi yoktur.

Uygulama alanında morarma, kızarıklık, şişme en sık görülen yan etkilerdir. Bu etkilerin hepsi enjeksiyondan dolayı gelişir ve normaldir.  Birkaç gün sonra ödem, morarma ve kızarıklık kendiliğinden geçer. 

Cam Dolgu ürünlerindeki hyaluronik asit biyolojik fermentasyonla elde edilir. Hayvansal kaynaklı hyaluronik asit içermediklerinden alerji yapma riskleri yoktur. Cam Dolgu ürünlerinin bir diğer avantajı da dokuda homojen olarak dağılmalarıdır ki bu durum doğal ve pürüzsüz sonuçlar elde edilmesi açısından önemlidir. Üretim aşamasından itibaren sıkı kalite kontrole tabi tutulurlar ve içlerine sızabilir maddelerin karışması engellenir. Bu nedenle Cam Dolgu uygulamasından sonra enfeksiyon riski olmaz.

Nazolabial Dolgunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Nazolabial dolgunun kalıcılığı kişiden kişiye değişir. Çevresel faktörler, sigara kullanımı, yaşam biçimi dolgunun kalıcılığında rol oynar. Ayrıca kullanılan dolgu maddesinin özellikleri ve ürün miktarı da kalıcılıkta etkendir. Nazolabial dolgu 6 ay ara ile uygulanan 2 seansta tamamlanır. Uygulamadan hemen sonra nazolabial oluğun dolduğu, kırışıklıkların azaldığı fark edilir. Ancak dolgunun tam etkilerinin görülmesi 2 haftayı bulabilir. Bu gecikme, hyaluronik asidin çevre dokuya uygun şekilde yerleşmek için zamana ihtiyaç duymasından kaynaklanır.

Cam Dolgu nazolabial bölgede ortalama 12-18 ay kalıcıdır. Düzenli yapılan dolgu uygulamaları ile bu süre uzar. 

Nazolabial Dolgunun Avantajları

Hem kadınlar hem de erkekler için nazolabail dolgunun birçok avantajı mevcuttur:

 • Nazolabial kıvrımları doldurur, bölgedeki ince çizgi ve kırışıklıkları azaltır.
 • Derin kıvrımlardan kaynaklı yüzdeki yorgun, üzgün ifadeyi giderir.
 • Nazolabial alanda genel bir kaldırma etkisi yaratarak sarkmayı giderir ve yüzün daha genç görünmesini sağlar.
 • Cilt kalitesi iyileşir, cilt daha pürüzsüz ve daha sağlıklı olur.
 • Nazolabial kıvrımların tedavisinde hızlı, güvenli ve etkili bir çözümdür.
 • Sonuçlar hemen ortaya çıkar.
 • İyileşme süresi yoktur, sosyal hayata hemen geri dönülür.
 • Sonuçlar uzun süre kalıcıdır.
 • Sonuçlar istenildiği gibi olmadığı takdirde dolguyu eritmek mümkündür. Doktorunuz dolguyu eritmek için uygun işlemi uygulayacaktır.

Nazolabial Dolgudan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nazolabial dolgu ciddi yan etki riski olmayan güvenli bir işlemdir. İşlemden sonra aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi önerilir:

 • Nazolabial dolgudan sonra bölgeye buz torbası konularak ödemin artması önlenir. Buz torbası 1-2 gün boyunca konulabilir.
 • Ödemin artmaması için işlemden sonra bir gün alkol tüketilmemelidir. 
 • Nazolabial dolgu yaptırdıktan sonra bol su tüketilmesi ödemin artmasını önler.
 • Nazolabial bölgeye birkaç gün baslı uygulanmaması gerekir. Bunun için birkaç gün sırt üstü uyunmalıdır. 
 • Birkaç gün boyunca aşırı sıcak ortamlara girilmemeli, aktif güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır. 
 • Nazolabial bölgeye kese, peeling gibi cildi aşındırabilecek işlemler birkaç gün süreyle yapılmamalıdır. 
 • İşleminden sonraki 2 hafta boyunca nazolabial bölgeye lazer tedavileri uygulanmamalıdır.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Kullanılan dolgu maddesi ve kullanılan dolgu miktarı nazolabial dolgu fiyatlarında belirleyicidir. Buna bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Cam Dolgu ile nazolabial dolgu fiyatı için https://www.camdolgu.com/nerede-yaptirabilirim/ linkinden Cam Dolgu kliniklerine ulaşıp, bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir